30 C
Athens
Σάββατο 20 Ιουλίου 2024

Τόκιο: Ποια ώρα θα δούμε από την ΕΡΤ τους Έλληνες πρωταθλητές

Από την ΕΡΤ ανακοινώθηκε το τηλεοπτικό πρόγραμμα της μετάδοσης των αγωνισμάτων – από τους Ολυμπιακούς Αγώνες του Τόκιο – στα οποία υπάρχει ελληνικό ενδιαφέρον.
Αν οι Έλληνες προκριθούν στην πρώτη τους συμμετοχή θα υπάρξουν και νέες τηλεοπτικές μεταδόσεις με τη συνέχεια των προσπαθειών τους.
Θυμίζουμε ότι η διαφορά της ώρας μεταξύ Ελλάδας και Ιαπωνίας είναι 6 ώρες. Δηλαδή όταν στην Αθήνα έχουμε 12 το μεσημέρι στο Τόκιο είναι 6 το απόγευμα.

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 23 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

02:30 (ΕΡΤ1) ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ ΣΚΙΦ ΑΝΔΡΩΝ ΣΚΙΦ ΓΥΝΑΙΚΩΝ: Στέφανος Ντούσκος, Αννέτα Κυρίδου
03:00 ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ – Προκριματικός ατομικού γυναικών: Ευαγγελία Ψάρρα

ΣΑΒΒΑΤΟ 24 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

03:50 (ΕΡΤ1) ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ Προκριματικός δίκωπου γυναικών: Χριστίνα Μπούρμπου, Μαρία Κυρίδου
03:00 (ΕΡΤSPORTS) ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ ΠΡΟΚΡΙΜΑΤΙΚΑ ΑΝΔΡΩΝ: Παναγιώτης Γκιώνης
05:00 (ΕΡΤ2) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΔΡΟΜΟΥ: Πολυχρόνης Τζωρτζάκης
08:30 (ΕΡΤ2) ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ: Λευτέρης Πετρούνιας
13:02 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Απόστολος Στάμος
13:28 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα πεταλούδα: Άννα Ντουντουνάκη

ΚΥΡΙΑΚΗ 25 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

06:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Βύρωνας Κοκκαλάνης, Βασιλεία Καραχάλιου
03:00 (ΕΡΤ1) ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: Άννα Κορακάκη
03:30 ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ: Νίκος Μαυρομμάτης
04:00 (ΕΡΤ2) ΤΑΕΚΒΟΝΤΟ: Φένια Τζέλη
05:30 (ΕΡΤ1) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ελλάδα – Ουγγαρία
09:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Κατερίνα Δίβαρη
14:19 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα ύπτιο: Απόστολος Χρήστου
15:10 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ προκριματικός 4Χ100: Χρήστου, Μελαδίνης, Βαζαίος, Γκολομέεφ

ΔΕΥΤΕΡΑ 26 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

03:00 (ΕΡΤ2) ΞΙΦΑΣΚΙΑ: Δώρα Γκουντούρα
09:00 (ΕΡΤ2) ΟΡΕΙΝΗ ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ: Περικλής Ηλίας

ΤΡΙΤΗ 27 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

05:00 (ΕΡΤ2) ΤΖΟΥΝΤΟ: Αλέξης Ντανατσίδης
07:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Γιάννης Μιτάκης
12:02 (ΕΡΤ3)ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 100 μέτρα ελεύθερο: Απόστολος Χρήστου
14:37 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 800 μέτρα ελεύθερο: Κώστας Εγγλεζάκης, Δημήτρης Μάρκος

ΤΕΤΑΡΤΗ 28 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

05:00 (ΕΡΤ2) ΤΖΟΥΝΤΟ: Ελισάβετ Τελτσίδου
06:05 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Παναγιώτης Μάντης – Παύλος Καγιαλής
08:50 ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ: Αιμιλία Τσούλφα – Αριάδνη Σπανάκη
14:15 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Ανδρέας Βαζαίος

ΠΕΜΠΤΗ 29 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

12:20 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: ΕΛΛΑΔΑ – ΙΑΠΩΝΙΑ

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 30 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

05:40 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 100 μέτρα: Ραφαέλα Σπανουδάκη
11:02 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ 50 μέτρα ελεύθερο: Κριστιάν Γκολομέεφ
11:05 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ τριπλούν: Βούλα Παπαχρήστου
15:50 (ΕΡΤ3) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ σκυταλοδρομία 4Χ100: Μακρυγιάννης, Μερετσόλιας, Βαζαίος, Χρήστου

ΣΑΒΒΑΤΟ 31 ΙΟΥΛΙΟΥ 2021

03:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά δισκοβολία: Κρίστι Αναγνωστοπούλου
03:40 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά επί κοντώ: Κώστας Φιλιππίδης, Εμμανουήλ Καραλής
04:45 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 110 μέτρα εμπόδια: Ελισάβετ Περισίδου
05:50 (ΕΡΤ SPORTS) ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ: Θοδωρής Ιακωβίδης
13:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά μήκος: Μίλτος Τέντογλου
13:50 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: Ν. ΑΦΡΙΚΗ – ΕΛΛΑΔΑ

ΚΥΡΙΑΚΗ 1 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ Προκριματικά σφυροβολία: Σταματία Σκαρβέλη

ΔΕΥΤΕΡΑ 2 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:00 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά σφυροβολία: Μιχάλης Αναστασάκης, Χρήστος Φραντζεσκάκης
04:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 200 μέτρα: Ραφαέλα Σπανουδάκη
05:30 (ΕΡΤ3) ΥΔΑΤΟΣΦΑΙΡΙΣΗ: ΗΠΑ – ΕΛΛΑΔΑ
13:20 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά επί κοντώ: Κατερίνα Στεφανίδη, Ελένη Πόλακ, Νικόλ Κυριακοπούλου

ΤΡΙΤΗ 3 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:00 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά τριπλούν: Δημήτρης Τσιάμης
13:10 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ προκριματικά 110 μέτρα εμπόδια: Κώστας Δουβαλίδης
13:30 (ΕΡΤ3) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ντουέτο τεχνικό πρόγραμμα: Ευαγγελία Πλατανιώτη – Εβελίνα Παπάζογλου

ΤΕΤΑΡΤΗ 4 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13:30 (ΕΡΤ3) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ντουέτο ελεύθερο πρόγραμμα: Ευαγγελία Πλατανιώτη – Εβελίνα Παπάζογλου

ΠΕΜΠΤΗ 5 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ 2021

03:30 (ΕΡΤ2) ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ μαραθώνια: Άλκης Κυνηγάκης
05:30 (ΕΡΤ1) ΠΑΛΗ: Μαρία Πρεβολαράκη
09:30 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ όμνιου σκρατς (1/4): Χρήστος Βολικάκης
10:27 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ όμνιου τέμπο (2/4): Χρήστος Βολικάκης
11:07 ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ αγώνας αποκλεισμού (3/4): Χρήστος Βολικάκης
11:55 (ΕΡΤ2) ΠΟΔΗΛΑΣΙΑ ΠΙΣΤΑΣ αγώνας πόντων (4/4): Χρήστος Βολικάκης

ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ 6 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

02:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 50 χλμ βάδην: Αλέξανδρος Παπαμιχαήλ
05:30 (ΕΡΤ2) ΠΑΛΗ: Γιώργος Πιλίδης
10:30 (ΕΡΤ2) ΣΤΙΒΟΣ 20 χλμ βάδην: Αντιγόνη Ντρισμπιώτη, Πένυ Τσινοπούλου, Κυριακή Φιλτισάκου
13:30 (ΕΡΤ1) ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΙΚΗ ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ ομαδικό

Σχετικά άρθρα

Κυνηγήστε μας

6,398ΥποστηρικτέςΚάντε Like
1,713ΑκόλουθοιΑκολουθήστε
713ΑκόλουθοιΑκολουθήστε


Τελευταία άρθρα

- Advertisement -